CFR-50JB-52-910K Yageo RES 910K OHM 1/2W 5% AXIAL 910k Ohm ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Part Nnumber
CFR-50JB-52-910K
Description
RES 910K OHM 1/2W 5% AXIAL 910k Ohm ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Producer
Yageo
Basic price
Categories Resistors Through Hole Resistors Manufacturer Yageo Series CFR Packaging Bulk Part Status Active Resistance (Ohms) 910k Tolerance ±5% Power (Watts) 0.5W, 1/2W Composition Carbon Film Features - Temperature Coefficient -700ppm/°C Operating Temperature -55°C ~ 155°C Package / Case Axial Supplier Device Package Axial Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm) Height - Seated (Max) - Number of Terminations 2 Failure Rate -
Following Parts
Random Products
(keyword CFR-50JB-52-910K Yageo RES 910K OHM 1/2W 5% AXIAL 910k Ohm ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film)